Telefon
Menü

Sakarya Çevre Danışmanlık

Sakarya Çevre Danışmanlık Firmaları, Sakarya ilinde faaliyet gösteren, çevre illere çevre danışmanlık hizmet veren çevre danışmanlık firmalarıdır.Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yayınlamış olduğu, 02.11.2022 tarih 32000 Resmi Gazete Sayılı “Çevre Yönetim Hizmetleri Hakkında Yönemeliği" ne göre Sakarya Çevre Danışmanlık firmaları mesafe sınırlaması olmaksızın tüm illere hizmet verebilmektedir. Sakarya Çevre Danışmanlık Firmaları sadece Sakarya İlinde hizmet vermek zorunda değildir. Çevre Danışmanlık firmalarından ÇED raporu, Çevre İzin ve Çevre Lisans Danışmanlık hizmeti verenler, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yayınlamış olduğu, 02.11.2022 tarih 32000 Resmi Gazete Sayılı “Çevre Yönetim Hizmetleri Hakkında Yönemeliği" ne göre uygun hareket etmek zorundadır. Bu yönetmelikte belirlenen kurallara uyan çevre danışmanlık firmaları, Türkiye!nin her ilinde Çevre Danışmanlık Hizmeti verebilirler. Sakarya Çevre Danışmanlık Firmaları, yönetmelik şartları doğrultusunda ugun hizmet verdikleri sürece, tüm illerde aynı şekilde çevre danışmanlık hizmeti verebilmektedir. CASEM Çevre Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak bizler Sakarya Çevre Danışmanlık Firmaları arasında yer almaktayız. Çevre Danışmanlık sayfamıza ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Sakarya Çevre Danışmanlık Ücretleri

Sakarya Çevre Danışmanlık Ücretleri, tüm ülkede olduğu gibi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yayınlamış olduğu, 02.11.2022 tarih 32000 Resmi Gazete Sayılı “Çevre Yönetim Hizmetleri Hakkında Yönemeliği" negöre belirlenmişi olan Çevre Danışmanlık Asgari Fiyat tarfiesine göre hizmet vermektedir. Bu yönetmelikte bildirildiği doğrultuda,  10.09.2014 Tarhili 29115 Sayılı Çevre İzin Lisans Yönetmeliğinin Ek1 ve EK-2 sinde yer alan ya da her iki listede de yer almayan işletmelere göre değişkenlik göstermektedir. Çevre İzin Lisans Yönetmeliğinin EK-1 ve EK-2 listesinde yer almayan işletmeler için Çevre Danışmanlık Ücreti, Asgari Ücretin 1/2 si kadardır. Bu işletmeler herhangi bir çevre izni ya çevre lisansı konusuna tabi olmamaları nedeniyle ek bir ücrete tabi değildirdirler. Çevre Danışmanlık Ücretleri ile igil detaylı bilgi almak için Çevre Danışmanlık Asgari Ücret Tarifesi Linkine tıklayın!

Sakarya Çevre Danışmanlık Şirketleri

Sakarya Çevre Danışmanlık Şirketleri, Sakarya ilinde kurulmuş ve faaliyetine devam eden, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının yayınlamış olduğu, 02.11.2022 tarih 32000 Resmi Gazete Sayılı “Çevre Yönetim Hizmetleri Hakkında Yönemeliği" ne göre kurulmuş, kurallara uygun hizmet sunan çevre danışmanlık firmalarıdır. CASEM Çevre Danışmanlık firmamız uzman kadrosu ve 15 yıllık terübesi ile sakaryada Çevre Danışmanlık hizmeti veren Sakarya Çevre Danışmanlık şirketlerindendir.Çevre Danışmanlık Firmaları konusunda detaylı bilgi almak için Lütfen Çevre Danışmanlık Firmaları Linkini tıklayın!

Sakarya ÇED Raporu Veren Firmalar

Sakarya ÇED Raporu Danışmanlık Firmaları, Sakarya ilinde ÇED Raporu veren firmalar olarak da aranabilmektedir. Sakarya ilinde faaliyet gösteren, Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği kurallarına göre kurulmuş, bu şartları sağlayan yetkili danışmanlık firmalarıdır. ÇED Raporu hazırlayan firmaların yeterliliklerinin sorgulanması gerekmekteidr. ÇED Olumlu Raporu, ÇED Gerekli Değildir Belgesi için öncelikle ÇED yeterlilik belgesine sahip Çevre Danışmanlık Firmalar tarafından Proje Tanıtım Dosyası Hazırlanması gerekmektedir. Bu nedenle bu belgeyi alma gerekliliği olan işletmelerin, ÇED Yeterlilik belgesi olan ÇED Danışmanlık Firmaları ile çalışması zorunludur. ÇED Kapsam Dışı Belgesi alacak olan işletmelerin ise, ÇED yeterlilik Belgesi olan Çevre Danışmanlık ofisleri çalışması zorunlu değildir. ÇED Kapsam Dışı yazısı alınması için proje tanıtım dosyası hazırlanma zorunluluğu yoktur. Bu sebeple işletmeler kendileri dahil hazırlayabilirler. ÇED Raporu nedir sorusunda detaylı yanıt almak için lütfen ÇED Raporu Linki ni tıklayınız.ÇED Raporu ücretleri ile ilgili detaylı bilgi almak için ÇED RAPOR ÜCRETLERİ LİNKİ ni tılayınız!

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar
 • Yeşil Yıkama (Greenwashing) Nedir?
  şirketlerin çevresel etkileri dikkate alarak ve bu etkileri en aza indirerek pazarlama stratejilerinde sürdürülebilirlik vurgusu yapmaları anlamına gelir.
  25 Ekim 2023
 • Karbon Yakalama Nedir?
  Karbon Yakalama doğal ya da teknolojik gelişmeler kullanarak havada serbest dolaşan karbon dioksitin yakalanarak depolanması veya dönüştürülmesi sürecidir.
  28 Kasım 2023
 • Küresel Isınma Nedir?
  Küresel ısınma, Dünya'nın ortalama yüzey sıcaklığının olağan üstü artışına denir. Temel sebebi antropojenik sera gazı emisyonlarındaki artıştır.
  1 Ocak 2024
Ebülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.
Whatsapp
Instagram