Telefon
Menü

I-REC Standart

I-REC, "International REC Standard"ın kısaltmasıdır. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (International Renewable Energy Certificate) anlamına gelir. Bu sertifikalar, yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen enerjiyi belgelemek ve ticaretini yapmak için kullanılır.

I-REC standardı, uluslararası piyasalarda geçerli olan bir standardı ifade eder. Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriğin miktarını belgelemek ve takip etmek için kullanılan bir sistemdir. Bu sertifikalar, temiz enerji kaynaklarından üretilen enerji miktarını doğrulamak için kullanılır ve alıcıya, satın aldıkları elektriğin gerçekten yenilenebilir kaynaklardan geldiğini kanıtlar.

Bu standart, küresel olarak yenilenebilir enerjinin kullanımını artırmaya ve ticaretini kolaylaştırmaya yardımcı olmak amacıyla geliştirilmiştir. Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik tüketen şirketler ve kuruluşlar, I-REC sertifikaları aracılığıyla bu enerjiyi kullandıklarını belgeleyebilirler. Bu belgeler, çevresel amaçlar için kullanıldığı gibi bazı pazarlama stratejilerinde de tercih edilebilir.

Ebülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.
Whatsapp
Instagram