Telefon
Menü

Casem ESG Danışmanlık A.Ş.

CASEM ESG (Sürdürülebilirlik) DANIŞMANLIK, şirketimizin ana faaliyet konusu, sürdürülebilirlik kavramının üç temel ilkesi olan iklim değişikliği, sosyal uygunluk ve yönetişim başlıklarında danışmanlık hizmetleri sunmaktır. CASEM ESG, ana faaliyetlerini ESG Danışmanlık Faaliyetleri altında Sürdürülebilirlik Danışmanlık, Sosya Uygunluk Danışmanlık ve Yönetim Danışmanlık olarak sınıflandırı. Şirketimiz sunmuş olduğu hizmetleri ana faaliyet konuları doğrultusun alt faaliyet konularına bölünmüştür.

CASEM ESG (Sürdürülebilirlik) DANIŞMANLIK, ana faaliyet alanlarına göre departlanmalara ayrılmıştır. Bu departmanları CASEM Sürdürülebilirlik Danışmanlık Ekibi Lideri Emel Çalışkan yönetmektedir.

CASEM İklim Değişikliği Danışmanlık Deprartmanı Sakarya Merkezli olarak faaliyet göstermektedir. CASEM İklim Değişikliği Danışmanlık Departmanımızın faaliyet Konuları Aşğaıdaki gbidir:

Alt Faaliyet konularımız; Yönetim Sistemleri Danışmanlık hizmetleri, Ürün Belgelendirme Danışmanlık Hizmetleri, Ürün İşaretleme Danışmanlık Hizmetleri, Su ve Karbon Ayak İzi Hesaplama Danışmanlık Hizmetleri, Müşteri ve 3. Taraf Denetim Danışmanlık Hizmetleri, Sosyal Uygunluk Danışmanlık Hizmetleri başlıklarından oluşmaktadır.

Şirketimiz alt faaliyet konularına göre departmanlaşmış yapıya sahiptir. Departmanlarımız bünyesinde Yüksek Mühendislik lisanslarına sahip, tecrübeli, uzman ve sertifikalı ekip üyeleri görev yapmaktadır.

Yönetim Danışmanlık Departmanımızda, Kalite Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, Enerji Yönetim Sistemi, Sosyal Sorumluluk Yönetim Sistemi ve Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Yönetim Sistemleri Danışmalık Hizmetlerimize ek olarak Ürün Belgelendirme, CE ve G İşaretleme konularında danışmanlık hizmetlerin müşterilerime hizmet vermekteyiz.

Sürdürülebilirlik Departmanımız, ISO 14064 Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplama ,Kurumsal Sera Gazı Envanteri Hesaplama ISO 14046 Kurumsal Su Ayak İzi Hesaplama, GHG Protokol Karbon Ayak İzi Hesaplama, Karbon Ayak İzi Doğrulama, Su Ayak İzi Doğrulama, ISO 14067 Ürün Karbon Ayak İzi Hesaplama, Kurumsal Yaşam Döngüsü Analizi (O-LCA), Ürün Yaşam Döngüsü Analizi (LCA), Çevresel Ürün Beyanı (EPD Belgesi), EU Eco-label Belgesi ve Kurumsal Sürdürülebilirlik Raporlama Hizmetleri sunulmaktadır. Departman Çalışanlarımızın tamamı eğitimlerini, Avrupa Birliği Üye Ülkelerden Akredite Eğitim Kuruluşlarından almışlardır. Yönetim Sistemleri Belgelendirme, CE ve G İşaretleme, Karbon Ayak İzi Doğrulama, Su Ayak İzi Doğrulama ve EPD Beyanı Doğrulama Hizmetlerinde Uluslararası Doğrulama ve Belgelendirme Hizmetleri sunan TÜV Avusturya şirketiyle ortak çalışma yürütmekteyiz.

Sosyal Uygunluk Departmanımız, danışmanlık verdiğimiz kuruluşların müşterileri ve/veya Uluslararası 3. Taraf Denetim kuruluşları tarafından gerçekleştirilen sosyal uygunluk denetimleri öncesinde uyum ve danışmalık hizmetlerini vermektedir.
Faaliyet konularımız, Ecovadis Sürdürülebilirlik Değerlendirme Denetimi, SEDEX Sosyal Uygunluk Denetimi, BSCI Sosyal Uygunluk ve Etik Denetimi, WRAP Sosyal Uygunluk Denetimi, SLCP, INDITEX Sosyal Uygunluk ve Etik Denetimi, DISNEY FAMA Sosyal Uygunluk ve Etik Denetimi gibi uluslararası denetim kuruluşlarının denetimleri öncesinde danışmanlık hizmetleri sunmak,
Global Recycle Standard Belgesi (GRS Belgesi), Recycled Claim Standard Belgesi (RCS Belgesi), Global Organik Tekstil Sertifikası (GOTS), OCS Organik İçerik Standardı gibi ürün belgelendirme konularında danışmanlık hizmetleri sunmak şeklindedir.

CASEM ESG, Sakarya Sürdürülebilirlik Danışmanlık şirketleri arasında ilk olarak kurulmuş danışmanlık şirketidir. Sakaraya Merkezli olarak, Düzce Sürdürülebilirlik Danışmanlık Firması, Bolu Sürdürülebilirlik Danışmanlık Firması, Kocaeli Sürdürülebilirlik Danışmanlık Firması, Bilecik Sürdürülebilirlik Danışmanlık Firması ve Bursa Sürdürülebilirlik Danışmanlık Firması olarka faaliyet göstermektedir.

Ebülten
E-Bülten Aboneliği
Duyurular ve yeniliklerden haberdar olmak için e-bültenime kayıt olun.
Whatsapp
Instagram